Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες της 21ης αγωνιστικής της ΕΠΣ Έβρου

Δημοσιεύτηκε στις: at 11 Απριλίου 2016
472 0

Τα ματς της 21ης και προτελευταίας στροφής σε Α’ και Β’ Κατηγορία της ΕΠΣ Έβρου, διεξήχθησαν μέσα στο σαββατοκύριακο, με τη Ν. Χιλή να γίνεται η δεύτερη ομάδα μετά την Ένωση Κυανής/Ασβεστάδων που κλείδωσε το εισιτήριο της ανόδου στην Α’ Κατηγορία. Στην τελευταία αγωνιστική θα μάθουμε και την τρίτη ομάδα η οποία θα προκύψει από τον Γ’ Όμιλο της Β’ Κατηγορίας όπου το φαβορί είναι το Νεοχώρι.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

A’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ

Μαΐστρος – Ιπποκράτης 0-3
Α.Ε. Διδυμοτείχου – Ορέστης Ορεστιάδας 0-1
Ποντιακός – Καστανιές 1-0
Πεντάλοφος – Ρίζια 0-3
Ένωση Μεταξάδων/Παλιουρίου – ΑΛΕΞ 0-2

Ρεπό: Ένωση Άνθειας/Αρίστεινου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Α.Ε. Διδυμοτείχου 49 *
2. Ένωση Άνθειας/Αρίστεινου 42 *
3. Ορέστης Ορεστιάδας 37 *
4. ΑΛΕΞ 33 *
5. Καστανιές 32 *
6. Ποντιακός 29 *
7. Ιπποκράτης 23 *
8. Μαΐστρος 19
9. Πεντάλοφος 14 *
10. Ένωση Μεταξάδων/Παλιουρίου 10 *
11. Ρίζια 7 *

*Οι ομάδες με αστεράκι έχουν κάνει το ρεπό τους στο β’ γύρο.

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Φέρες – Νίψα 1-1
Αρίστεινο – Δορίσκος 1-7
Άβαντας – Μοναστηράκι 3-1
Απαλός – ΑΕΚ Έβρου 0-4
Ν. Χιλή – Μάκρη 2-1
Κ20 Εθνικού Αλεξανδρούπολης – Πέπλος 3-0 (α.α.)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ν. Χιλή 55
2. Φέρες 51
3. Νίψα 47
4. Δορίσκος 42
5. Άβαντας 40
6. Απαλός 29
7. ΑΕΚ Έβρου 28
8. Μάκρη 27
9. Κ20 Εθνικού Αλεξανδρούπολης 18
10. Μοναστηράκι 12
11. Αρίστεινο 10
12. Πέπλος (αποχώρησε)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Λυκόφη – Κορνοφωλιά 4-1
Ένωση Κυανής/Ασβεστάδων – Βρυσούλα 2-0
Δαδιά – Σοφικό 5-3
Σιδηρώ – Ελληνοχώρι 0-2
Ισαάκιο – Τυχερό 0-3 (α.α.)

Ρεπό: Ασπρονέρι

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ένωση Κυανής/Ασβεστάδων 47
2. Λυκόφη 38 *
3. Ασπρονέρι 35 *
4. Σοφικό 33 *
5. Κορνοφωλιά 29 *
6. Βρυσούλα 25 *
7. Δαδιά 24 *
8. Ελληνοχώρι 22 *
9. Τυχερό 21 *
10. Σιδηρώ 8 *
11. Ισαάκιο (αποχώρησε)

*Οι ομάδες με αστεράκι έχουν κάνει το ρεπό τους στο β’ γύρο.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Σαγήνη – Δόξα Δόξας 0-3
Κυπρίνος – Οινόη 1-1
Νεοχώρι – Στέρνα 4-1
Φυλάκιο – Ν. Βύσσα 1-4
Θούριο – Ορμένιο 0-0
Δόξα Ορεστιάδας – Δίκαια 4-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Νεοχώρι 44
2. Ν. Βύσσα 42
3. Δόξα Ορεστιάδας 41
4. Κυπρίνος 39
5. Οινόη 36
6. Δόξα Δόξας 32
7. Ορμένιο 30
8. Στέρνα 24
9. Σαγήνη 22
10. Θούριο 16
11. Φυλάκιο 13
12. Δίκαια 0

Επιμέλεια: Κοσμάς Πανταζής

Σχετικά άρθρα