Μετά το διπλό που είχε πάρει κόντρα στον Ηρακλή Ιωαννίνων (0-3), η Νίκη Αλεξανδρούπολης επικράτησε χθες με 3-2 σετ του Α.Σ. Γιάννινα.

Η ομάδα του Ιπποκράτη Δήμητσα είχε πολύ μεγάλα ψυχικά αποθέματα καθώς παρ όλο που ισοφαρίστηκε δύο φορές από τον αντίπαλο της κατάφερε να πάρει το ματς στο τάι μπρέικ. Οι φιλοξενούμενες λοιπόν επικράτησαν με 25-19 στο 1ο σετ, με την ομάδα των Ιωαννίνων να ισοφαρίζει επίσης με 25-19 σε 1-1. Η ομάδα της Αλεξανδρούπολης πήρε για δεύτερη φορά στο ματς το προβάδισμα με 26-24, αλλά οι γηπεδούχοι είχαν και πάλι την απάντηση ισοφαρίζοντας σε 2-2 με 25-21. Στο τελευταίο σετ όμως τα κορίτσια του Ιπποκράτη Δήμητσα νίκησαν με 15-13 και έφυγαν για δεύτερη φορά φέτος χωρίς να ηττηθούν από τα Γιάννινα.

Στην επόμενη 9η αγωνιστική της Α2 του βόλεϊ γυναικών η Νίκη Αλεξανδρούπολης έχει ρεπό.

Επιμέλεια: Κοσμάς Πανταζής

Προηγούμενο άρθροΤα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής στις κατηγορίες της ΕΠΣ Έβρου
Επόμενο άρθροΟι βαθμολογίες σε Α’ και Β’ ΕΠΣ Έβρου μετά την ολοκλήρωση 9 αγωνιστικών