Χωρίς να μπορέσει να επιβάλει το ρυθμό του και με λιγοστές ευκαιρίες σε όλο το ματς, ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης έχασε με 4-1 από το Νέστο Χρυσούπολης στο τελευταίο του παιχνίδι στο «Φώτης Κοσμάς» για τη Γ’ Εθνική και προτελευταίο για να ολοκληρωθεί η σεζόν.

Ο Νέστος που έχει κάνει στην πρώτη του χρονιά στη Γ’ Εθνική μία εξαιρετική πορεία και είναι στην 2η θέση της βαθμολογίας μία αγωνιστική πριν το φινάλε του πρωταθλήματος, ευτύχησε να προηγηθεί πολύ νωρίς στον αγώνα και τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα για αυτόν. Ο Γκατζολάρι άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ 10 λεπτά μετά έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Στο 70′ ο Ζγκούρι θα κάνει το 3-0, ενώ 5 λεπτά αργότερα μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Κυριζάκης, ο Γωνιάδης θα μειώσει για τον Εθνικό. Οι Εβρίτες θα χάσουν κάποιες σημαντικές ευκαιρίες μετά το γκολ που πέτυχαν, αλλά δεν θα καταφέρουν να πετύχουν και δεύτερο. Το τελικό 4-1 για την ομάδα της Χρυσούπολης διαμόρφωσε ο Λαζαρίδης στο 90′.

Στην 34η και τελευταία αγωνιστική του 1ου ομίλου ο Εθνικός δοκιμάζεται στη Θεσσαλονίκη κόντρα στον Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Συνθέσεις:

Εθνικός Αλεξανδρούπολης: Χαραλαμπίδης, Θάνος, Κατρανίτσας, Τσαμουρλίδης, Τσορμπατζίδης (71′ Μαμούτ), Χελιδόνης, Πελτέκης, Πιλτικάκης (66′ Ελληνίδης), Γωνιάδης, Τορομανίδης (60′ Αμπραχαμιάν), Κυριζάκης.

Νέστος Χρυσούπολης: Καραβελίδης, Κούτρας, Μπουλγκούρας, Γαμβρέλης, Τσίτσι (71′ Λαζαρίδης), Μαρκάκης (71′ Λαζαρίδης), Γκατζολάρι, Κούτεφ, Ζγκούρι, Μκρτσιάν, Μελισσόπουλος.

Ακούστε τι δήλωσαν στους δημοσιογράφους ο προπονητής του Εθνικού Γιώργος Σαριανίδης και ο ποδοσφαιριστής του Νέστου Ανδρέας Μκρτσιάν:

Δείτε φωτογραφίες:

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 33ης και προτελευταίας αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής:

Απόλλων Κρύας Βρύσης – Κοζάνη 1-2
Εθνικός Σερρών – Απόλλων Καλαμαριάς 0-3 (α.α)

17. Εθνικός Σερρών (αποχώρησε)

*Οι ομάδες με αστεράκι έχουν κάνει το ρεπό τους στο δεύτερο γύρο.

Ρεπορτάζ – Επιμέλεια: Κοσμάς Πανταζής

Προηγούμενο άρθροΔείτε φωτογραφίες από το 7ο Τριεθνές Πρωτάθλημα Kick Boxing «APOLLON CUP»!
Επόμενο άρθροΓΙΟΡΤΑΣΑΝ ΤΑ ΠΑΡΧΑΡΙΑ ΓΙΑ 15η ΣΥΝΕΧΗ ΧΡΟΝΙΑ ΟΙ ΠΟΝΤΙΟΙ ΤΗΣ ΡΟΔΟΠΗΣ ΚΙ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ”Η ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ”