Για ακόμα ένα παιχνίδι η Νίκη Αλεξανδρούπολης δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την έδρα της  και γνώρισε την ήττα με 3-1 σετ από το Ναύαρχο Βότση σε εξ αναβολής ματς για την Α2 βόλεϊ γυναικών που έγινε σήμερα στο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος».

Τα κορίτσια του Ιπποκράτη Δήμητσα έχασαν το πρώτο σετ με 25-11, αλλά κατάφεραν να ισοφαρίσουν με 25-23. Το 2-1 για το Ναύαρχο έγινε εύκολα, με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να παίρνει το τρίτο σετ με 25-16. Στο 4ο σετ οι φιλοξενούμενες επικράτησαν με 25-23 και έφυγαν με το διπλό από τον Έβρο.

Συνθέσεις:

Νίκη Αλεξανδρούπολης: Βενέτη, Καρακύκλα, Χαρισιάδου, Καράμπαλη, Καλογεροπούλου, Αργύρη, λ-Λυμπεροπουλου.

Αλλαγες: Κωνσταντινίδου, Λαμπρίδου, Νικολάου, Πρόκτερ.

Ναύαρχος Βότσης: Σωτηρίου, Χατζηεφρέμογλου, Θεώτη, Τσακαράκη, Λυκούδη, Συρίγου, λ- Παπαδοπούλου

Αλλαγες: Φραγκουλίδου, Σαρλή

Διαιτητές: Μαρκάτος, Τονονίδης

Επιμέλεια: Κοσμάς Πανταζής

Προηγούμενο άρθροΤο «σήκωσε» ο Έβρος Σουφλίου! (photos)
Επόμενο άρθροΈχασε από την Κηφισιά και αποκλείστηκε από το Κύπελλο ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης