Το Αεροδρόμιο Αλεξανδρούπολης «Δημόκριτος» επισκέφθηκε την Τετάρτη 6/2/2019 ο υποψήφιος Δήμαρχος Αλεξανδρούπολης Βαγγέλης Μυτιληνός, συνοδευόμενος από υποψήφιους δημοτικούς συμβούλους της παράταξης του.
Ο υποψήφιος Δήμαρχος Βαγγέλης Μυτιληνός και οι συνεργάτες του συζήτησαν με τον Αερολιμενάρχη Στέλιο Ζαντανίδη, μεταξύ άλλων, για θέματα που αφορούν τον τουρισμό αλλά και τις υποδομές του αεροδρομίου.