Πραγματοποιώντας μία πολύ καλή εμφάνιση η Νίκη Αλεξανδρούπολης πέτυχε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα της Α2 και την πρώτη της μπροστά στο κοινό της, επικρατώντας με 3-1 σετ του Ποσειδώνα Βέροιας.

Τα κορίτσια του Ιπποκράτη Δήμητσα προηγήθηκαν με 25-12 στο πρώτο σετ στο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος» ξεκινόντας πολύ δανατά το ματς. Οι φιλοξενούμενες ωστόσο κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια με 25-19, αλλά δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάτι παραπάνω. Η Νίκη πήρε τα επόμενα δύο σετ με 25-16 & 25-13 παίζοντας καλό βόλεϊ. Στο τελευταίο σετ μάλιστα ο κ. Δήμητσας έδωσε χρόνο συμμετοχής σε παίκτριες που δεν είχαν παίξει πολύ στις πρώτες δύο αγωνιστικές.

Στην επόμενη αγωνιστική η ομάδα της Αλεξανδρούπολης φιλοξενείται από τον Ηρακλή Ιωαννίνων το Σάββατο 31 Οκτωβρίου.

Συνθέσεις:

Νίκη Αλεξανδρούπολης: Βενέτη, Χαρισιάδου, Καρακύκλα, Καλογεροπούλου, Δεδούση, Νικολαΐδου
Αλλαγές: Πρόκτερ, Κωνσταντινίδου, Καράμπαλη, Λαμπρίδου, Αργύρη, λ-Σιδερίδου

Ποσειδώνας Βέροιας: Κυριαζάκη, Τσιούχα, Κυριακίδου, Τσαουσοπούλου, Μόσχα, Γαλλίκα, λ-Γρηγοριάδου
Αλλαγές: Τσιλίκα, Νταγκοπούλου

Δείτε φωτογραφίες από το ματς:

Ρεπορτάζ –  Επιμέλεια: Κοσμάς Πανταζής

Προηγούμενο άρθρο«Λευκή» ισοπαλία με κακό θέαμα ανάμεσα σε Εθνικό και Κοκκινόχωμα (photos)
Επόμενο άρθροΔείτε τον Μέγα Αρχιερατικό Εσπερινό του Αγίου Μεγαλομάρτυρος Δημητρίου