Σε ανάρτηση του ο Δήμος Αλεξανδρούπολης αναφέρει:
Ένα οικόπεδο που μέχρι πρότινος ήταν αφημένο στη μοίρα του, μετά την ευγενική παραχώρησή από τον κάτοχό του, Δήμο Σουφλίου προς τον Δήμο Αλεξανδρούπολης, άλλαξε ολοκληρωτικά μορφή και όψη!
Ο λόγος για το «Οικόπεδο Σουφλίου» (14ης Μαΐου και Βελισσαρίου γωνία) που μετά τις απαραίτητες παρεμβάσεις μετατράπηκε σε μια ξεχωριστή γωνιά πρασίνου, ένα “πάρκο τσέπης”
Σήμερα ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση των τριών φωτιστικών σωμάτων LED με τους ιστούς τους, μια δωρεά της εταιρίας “Dasteri Systems A.E.”, την οποία και ευχαριστούμε θερμά και πριν από λίγο φωτίστηκε αναβαθμίζοντας την αισθητική του!