Όπως αναφέρει ο Προέδρος της Κοινότητας Αλεξανδρούπολης κ. Γιάννης Ναϊτίδης:
Συνεχίζουμε τους ψεκασμός των δρόμων, πλατειών, και χώρων συνάθροισης κοινού στο Δήμο Αλεξανδρούπολης, με ειδικό απολυμαντικό υγρό, στο πλαίσιο εφαρμογής των προληπτικών μέτρων για την αποτροπή μετάδοσης του Covid -19, σήμερα από τις πρώτες πρωινές ώρες προχωρήσαμε, σε συνεργασία με τον Αντιδήμαρχο Καθαριότητας Ηλία Δαστερίδη την απολύμανση επί της οδού Εθνικής Αντιστάσεως καθώς αύριο Σάββατο στο χώρο αναπτύσσεται η συγκέντρωση παραγωγών του Δήμου Αλεξανδρούπολης.
Παράλληλα, με εντολή του Δημάρχου Ιωάννη Ζαμπούκη συνεχίζεται καθημερινά και συστηματικά σε όλο το Δήμο Αλεξανδρούπολης, το πρόγραμμα απολύμανσης κτιρίων, οδών, κοινόχρηστων χώρων κ.α.
![](https://scontent.fskg1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/126251237_2807740876147930_2635132282907241186_o.jpg?_nc_cat=105&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_eui2=AeGMbBJoDeR8VFAe4HkmT_8wdEVnTwF0-kt0RWdPAXT6S5POSylfqTYaOB0cfqny-3s&_nc_ohc=xcV9W6VNFgkAX-EoeOQ&_nc_ht=scontent.fskg1-2.fna&oh=6f0f30fd68000289aec90b4f8ed5d696&oe=5FDD02F8)
![](https://scontent.fskg1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/126222553_2807740866147931_6191956732684745979_o.jpg?_nc_cat=100&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_eui2=AeGA4CoGQSNpDrhYuxajD6UY3bwR69Y4XUDdvBHr1jhdQMeAxZNe48THb8MsRjhOBKI&_nc_ohc=n3CfEcFN6BQAX_QoUPG&_nc_ht=scontent.fskg1-2.fna&oh=0ff24998ef2f16af84a4c3d65cf7fbed&oe=5FDC4D0D)
![](https://scontent.fskg1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/126530573_2807740869481264_3164743785034769872_o.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_eui2=AeHpYHr2t5Y8I1-57u63F80rZ-mvd8fgBB1n6a93x-AEHW1PEL_rFokWeIajJnTnL78&_nc_ohc=uPylD3q7lzoAX_isMVF&_nc_ht=scontent.fskg1-1.fna&oh=5e420f816beb5d030a415011c63e6874&oe=5FDC7391)