Την Τρίτη 15 Ιουνίου 2021, ο Φορέας Διαχείρισης Προστατευόμενων Περιοχών Δέλτα Έβρου και Σαμοθράκης, έκανε τις ετήσιες δακτυλιώσεις νεοσσών Πελαργών στο Ευρωπαϊκό Χωριό Πελαργών, τον Πόρο.
Δακτυλιώθηκαν 24 νεοσσοί από 7 φωλιές. Άλλοι τρεις νεοσσοί δακτυλιώθηκαν στις 1 Ιουνίου, στο πλαίσιο κινηματογράφισης για εκπομπή που θα μεταδοθεί από την ΕΤ3.
Η δακτυλίωση έγινε με την πολύτιμη συμβολή της ΔΕΔΔΗΕ Αλεξανδρούπολης, της Αντιδημαρχίας Φερών και της Τοπικής Κοινότητας Φερών.
![Μπορεί να είναι εικόνα παιδί και ζώο](https://scontent.fskg1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/199487227_2139761392830200_5096184187989157069_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_eui2=AeFJut60tI6GkXVsTGKQjcbETfGKy3lQKzxN8YrLeVArPPcJW7qZWubhGbXl8bpjXzk&_nc_ohc=K3OyO7v02HgAX97-19k&_nc_oc=AQk017tnMPy2zPTnxUAK_UNy2RBHBr2_IcBGUoh9wPLlsj38NYyuzUQVbYXibAPZQc77zXat64VVowNeg4plcGUc&_nc_ht=scontent.fskg1-1.fna&oh=d14ce401136db31da7959cfecf050771&oe=60D13CE0)
![Μπορεί να είναι εικόνα εξωτερικοί χώροι](https://scontent.fskg1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/201324446_2139761362830203_3441615928112481727_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_eui2=AeHwZKdVWAJK2oLKXBCyAejuEftiiwW_prYR-2KLBb-mtv-Ou_VrMPKlL1FXgC1dndk&_nc_ohc=TGVRUwlnIrQAX8SI7Os&_nc_ht=scontent.fskg1-1.fna&oh=c69ac537b95a9c7cc5833288ea540d97&oe=60D0CA50)