Home ΑΘΛΗΤΙΚΑ Δεύτερη φιλική νίκη με 3-1 για τον Εθνικό κόντρα στην Ορεστιάδα

Δεύτερη φιλική νίκη με 3-1 για τον Εθνικό κόντρα στην Ορεστιάδα

Μετά την επικράτηση με 3-1 σετ στην Ορεστιάδα , ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης νίκησε και στο κλειστό «Μιχάλης Παρασκευόπουλος» την ομάδα του Β. Έβρου με το ίδιο σκορ σε ακόμη ένα φιλικό παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων ενόψει της επανέναρξης του πρωταθλήματος την επομένη εβδομάδα.

Η ομάδα του Σάκη Μουστακιδη πήρε τη νίκη παίζοντας με πολλές αλλαγές στη σύνθεση της. Οι «μπλε» πήραν τα 2 πρώτα σετ με 25-22, ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 με 25-21 . Το τελικό 3-1 για τους γηπεδούχους έγινε εκ νέου με 25-22 . Μετά το τέλος του αγώνα οι δυο ομάδες έπαιξαν ακόμη ένα σετ προπονητικού χαρακτήρα.

Την Τετάρτη 13 Ιανουαρίου η Ορεστιάδα αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Ηρακλή στις 18:00 και ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης υποδέχεται τον Άρη στις 19:00.

Ρεπορτάζ: Κοσμάς Πανταζης – Φωτογραφίες: Γιάννης Ναλμπαντης