Home ΑΘΛΗΤΙΚΑ Παραγωγική για τους ρίπτες του Εθνικού η συμμετοχή τους στο πανελλήνιο πρωταθλήμα...

Παραγωγική για τους ρίπτες του Εθνικού η συμμετοχή τους στο πανελλήνιο πρωταθλήμα στίβου κατηγορίας έως 16 ετών που φιλοξενείται στην Ελευθερούπολη

Ιδιαίτερα παραγωγική για τους ρίπτες του Εθνικού ήταν η συμμετοχή τους την πρώτη ημέρα στο πανελλήνιο πρωταθλήμα στίβου κατηγορίας έως 16 ετών που φιλοξενείται στην Ελευθερούπολη .

Συγκεκριμένα ο αθλητής Ζαφείρης Τσελιπγιωτης κατέκτησε την 3η θέση στην δισκοβολία σε ένα καταπληκτικό αγώνα όπου κατέρριψε 4 φορές το προσωπικό του ρεκόρ. Ο ίδιος αθλητής συμμετείχε κ στο αγώνισμα της σφαιροβολίας όπου κατέκτησε κ εκει την 5η θέση με νέο ατομικό ρεκόρ.

3ος νικητής και ο Κωσταντίνος Καραχάλιος στο αγώνισμα της σφαιροβολίας.

Η αγωνιστική δραστηριότητα συνεχίζεται με την την συμμετοχή του Καραχάλιου στον τελικό του ακοντισμού.

Συγχαρητήρια στους αθλητές , στον προπονητή τους κύριο Τσιακιρούδη Δημήτρη αλλά κ στην ομάδα του Εθνικού Αλεξανδρούπολης για τις ευχάριστες επιτυχίες που μας χαρίζουν οι αθλητές του συλλόγου στην πόλη μας.