Στο πλαίσιο των καθιερωμένων πλέον εκδηλώσεων υπό τον τίτλο “Μνήμες…Ελπίδες”, που έχουν γίνει θεσμός, η Ιερά Μητρόπολη Αλεξανδρουπόλεως και η ενορία του Αγίου Βασιλείου Αλεξανδρουπόλεως, με την ευλογία του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Αλεξανδρουπόλεως, Τραϊανουπόλεως και Σαμοθράκης κ. Ανθίμου διοργανώνει την Κυριακή, 1η Οκτωβρίου 2017 και περί ώρα 8:30μ.μ. αφιερωματική εκδήλωση στον Ελληνισμό της Ίμβρου και της Τενέδου με κεντρικό ομιλητή τον Θεολόγο – Εκκλησιαστικό Ιστορικό – Νομικό κ. Ιωάννη Ελ. Σιδηρά, με θέμα ομιλίας “Τα μαρτυρικά νησιά Ίμβρος και Τένεδος από την Συνθήκη της Λωζάνης μέχρι και σήμερα”
Εκδήλωση για τον Ελληνισμό της Ίμβρου και Τενέδου , την Κυριακή στον Ιερό Ναο Αγίου Βασιλείου Αλεξανδρουπόλεως
συνδεθείτε
Καλωσήρθατε! Συνδεθείτε στον λογαριασμό σας
Ξεχάσατε τον κωδικό σας? ζήτα βοήθεια
ΑΝΑΚΤΗΣΗ ΚΩΔΙΚΟΥ
Ανακτήστε τον κωδικό σας
Ένας κωδικός πρόσβασης θα σταλθεί με e-mail σε εσάς.