Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες της τελευταίας αγωνιστικής της ΕΠΣ Έβρου

Δημοσιεύτηκε στις: at 13:59
560 0

Με τα παιχνίδια της 22ης αγωνιστικής έπεσε η αυλαία της φετινής σεζόν σε Α’ και Β’ Κατηγορία της ΕΠΣ Έβρου. Στην Α’ η ΑΕ Διδυμοτείχου κατέκτησε για 2η συνεχόμενη χρονιά το πρωτάθλημα (πέρυσι είχε τερματίσει πρώτη στον Βόρειο Όμιλο), ενώ Πεντάλοφος, Ένωση Μεταξάδων/Παλιουρίου, Ρίζια και Μαΐστρος υποβιβάζονται στη Β’ Κατηγορία (ο ΑΟ Μαΐστρου μπορεί να σωθεί μόνο αν η ΑΕΔ ανέβει στη Γ’ Εθνική). Στην Β’ η Χιλή, η Ένωση Κυανής/Ασβεστάδων και το Νεοχώρι πήραν το πρωτάθλημα σε Α’, Β’ & Γ’ Όμιλο αντίστοιχα και εφόσον δεν αντιμετωπίσουν προβλήματα, τη νέα σεζόν θα συμμετάσχουν στην Α’ Κατηγορία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της τελευταίας στροφής και οι τελικές βαθμολογίες:

A’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ

Ένωση Άνθειας/Αρίστεινου – Ποντιακός 2-1
Ιπποκράτης – Πεντάλοφος 5-0
Καστανιές – Ένωση Μεταξαδων/Παλιουρίου 4-2
Ρίζια – Α.Ε. Διδυμοτείχου 2-2
ΑΛΕΞ – Ορέστης Ορεστιάδας 3-1
Ρεπό: Μαΐστρος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Α.Ε. Διδυμοτείχου 50 *
2. Ένωση Άνθειας/Αρίστεινου 45 *
3. Ορέστης Ορεστιάδας 37 *
4. ΑΛΕΞ 36 *
5. Καστανιές 35 *
6. Ποντιακός 32 *
7. Ιπποκράτης 23 *
8. Μαΐστρος 19 *
9. Πεντάλοφος 14 *
10. Ένωση Μεταξάδων/Παλιουρίου 10 *
11. Ρίζια 8 *

*Οι ομάδες με αστεράκι έχουν κάνει το ρεπό τους στο β’ γύρο.

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Απαλός – Ν. Χιλή 2-1
AEK Έβρου – Φέρες 1-1
Νίψα – Άβαντας 4-2
Μάκρη – Αρίστεινο 5-0
Δορίσκος – Κ20 Εθνικού Αλεξανδρούπολης 6-3
Μοναστηράκι – Πέπλος 3-0 (α.α.)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ν. Χιλή 55
2. Φέρες 52
3. Νίψα 50
4. Δορίσκος 45
5. Άβαντας 40
6. Απαλός 32
7. Μάκρη 30
8. ΑΕΚ Έβρου 29
9. Κ20 Εθνικού Αλεξανδρούπολης 18
10. Μοναστηράκι 15
11. Αρίστεινο 10
12. Πέπλος (αποχώρησε)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Κορνοφωλιά – Δαδιά 1-3
Ασπρονέρι – Λυκόφη 1-0
Σοφικό – Σιδηρώ 3-0
Τυχερό – Ελληνοχώρι 2-2
Βρυσούλα – Ισαάκιο 3-0 (α.α.)
Ρεπό: Ένωση Κυανής Ασβεστάδων

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ένωση Κυανής/Ασβεστάδων 47 *
2. Λυκόφη 38 *
3. Ασπρονέρι 38 *
4. Σοφικό 36 *
5. Κορνοφωλιά 29 *
6. Βρυσούλα 28 *
7. Δαδιά 27 *
8. Ελληνοχώρι 23 *
9. Τυχερό 22 *
10. Σιδηρώ 8 *
11. Ισαάκιο (αποχώρησε)

*Οι ομάδες με αστεράκι έχουν κάνει το ρεπό τους στο β’ γύρο.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ορμένιο – Κυπρίνος 5-3
Δόξα Δόξας – Νεοχώρι 0-1
Οινόη – Δίκαια 5-1
Φυλάκιο – Σαγήνη 4-1
Ν. Βύσσα – Θούριο 1-1
Στέρνα – Δόξα Ορεστιάδας 0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Νεοχώρι 47
2. Δόξα Ορεστιάδας 44
3. Ν. Βύσσα 43
4. Κυπρίνος 39
5. Οινόη 39
6. Ορμένιο 33
7. Δόξα Δόξας 32
8. Στέρνα 24
9. Σαγήνη 22
10. Θούριο 17
11. Φυλάκιο 16
12. Δίκαια 0

Επιμέλεια: Κοσμάς Πανταζής

Σχετικά άρθρα

Στον Παναθηναϊκό ο Θωμάς Δημητριάδης!

Δημοσιεύτηκε από: - 23 Αυγούστου 2016 0
Παίκτης του Παναθηναϊκού είναι ο πρώην άσος του Εθνικού Αλεξανδρούπολης Θωμάς Δημητριάδης. Αυτή είναι μία σπουδαία μεταγραφή για τον 24χρονο…