Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της 8ης αγωνιστικής σε Α’ και Β’ ΕΠΣ Έβρου

Δημοσιεύτηκε στις: at 14:19
615 0

Αναλυτικά:

Α” ΕΠΣ Έβρου

ΑΛΕΞ – Άνθεια 1-2
Ρίζια – Ιπποκράτης 1-2
Ορέστης Ορεστιάδας – Μαΐστρος 2-1
ΑΕ Διδυμοτείχου – Ποντιακός 1-0
Ένωση Μεταξάδων/Παλιουρίου – Πεντάλοφος 2-0
Ρεπό: Καστανιές

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Άνθεια 22
2. Διδυμότειχο 18 *
3. Καστανιές 13 *
4. ΑΛΕΞ 12 *
5. Ποντιακός 11 *
6. Ορέστης 11 *
7. Ιπποκράτης 8
8. Πεντάλοφος 5 *
9. Μαΐστρος 5
10. Ρίζια 4 *
11. Ένωση Μεταξάδων/Παλιουρίου 4 *

*Οι ομάδες με αστεράκι έχουν κάνει το ρεπό τους.

Β” ΕΠΣ Έβρου

Α” Όμιλος

Πέπλος – Ν. Χιλή 0-1
Κ20 Εθνικού Αλεξανδρούπολης – Φέρες 1-4
Άβαντας – Αρίστεινο 3-1
Νίψα – Απαλός 2-1
Μοναστηράκι – ΑΕΚ Έβρου 1-3
Δορίσκος – Μάκρη 1-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ν. Χιλή 20
2. Φέρες 20
3. Νίψα 20
4. Δορίσκος 15
5. Μάκρη 14
6. Άβαντας 13
7. Απαλός 13
8. ΑΕΚ Έβρου 13
9. Μοναστηράκι 6
10. Κ20 Εθνικού Αλεξανδρούπολης 2
11. Αρίστεινο 1
12. Πέπλος 0

Β” Όμιλος

Βρυσούλα – Ασπρονέρι 0-2
Σοφικό – Κορνοφωλιά 1-2
Ελληνοχώρι – Λυκόφη 1-3
Σιδηρώ – Ένωση Κυανής/Ασβεστάδων 2-6
Ισαάκιο – Δαδιά 2-0
Ρεπό: Τυχερό

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ένωση Κυανής/Ασβεστάδων 22
2. Σοφικό 16 *
3. Βρυσούλα 14
4. Τυχερό 14 *
5. Κορνοφωλιά 13 *
6. Ασπρονέρι 12
7. Λυκόφη 10 *
8. Δαδιά 6 *
9. Ελληνοχώρι 3 *
10. Ισαάκιο 3 *
11. Σιδηρώ 1 *

*Οι ομάδες με αστεράκι έχουν κάνει το ρεπό τους.

Γ” Όμιλος

Οινόη – Ν. Βύσσα 1-1
Ορμένιο – Φυλάκιο 1-0
Δίκαια – Σαγήνη 0-2
Κυπρίνος – Νεοχώρι 0-2
Δόξα Ορεστιάδας – Θούριο 1-1
Στέρνα – Δόξα Δόξας 0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Κυπρίνος 18
2. Νεοχώρι 16
3. Οινόη 15
4. Δόξα Ορεστιάδας 15
5. Ορμένιο 14
6. Ν. Βύσσα 12
7. Δόξα Δόξας 12
8. Θούριο 11
9. Σαγήνη 10
10. Στέρνα 8
11. Φυλάκιο 4
12. Δίκαια 0

Επιμέλεια: Κοσμάς Πανταζής

 

Σχετικά άρθρα

Χάλκινο μετάλλιο ο Δημήτρης Καρυπίδης στο πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα κολύμβησης ΑμεΑ

Δημοσιεύτηκε από: - 14 Αυγούστου 2018 0
ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΑμεΑ Tην τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία S1-S2 στα 50…