Το αναλυτικό πρόγραμμα της Volleyleague 2015-16

Δημοσιεύτηκε στις: at 8:45 μμ
401 0

Σε εκδήλωση που έγινε σήμερα στη Γλυφάδα, πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α1 βόλεϊ ανδρών για τη νέα σεζόν.

Στην πρεμιέρα που έχει οριστεί για τις 24 Οκτωβρίου, ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης θα φιλοξενηθεί από τον Άρη και ο ΑΟ Ορεστιάδας θα υποδεχτεί τον Ηρακλή. Τον Δεκέμβρη και για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος το τοπικό ντέρμπι ανάμεσα στις δύο ομάδες του Έβρου.

Αξίζει να σημειωθεί πως στην εκδήλωση τιμήθηκε ο πρώην παίκτης και νυν βοηθός προπονητή του Εθνικού Γιώργος Παπάζογλου για την προσφορά του στο ελληνικό βόλεϊ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η Αγωνιστική /12η Αγωνιστική
24/10/2015
ΓΣ Λαμία – Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ – Παμβοχαϊκός
ΑΟ Κηφισιάς – Παναχαϊκή
Φοίνικας Σύρου – Ολυμπιακός
ΑΟ Ορεστιάδας – ΓΣ Ηρακλής
Αρης – ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ.

2η Αγωνιστική/13η Αγωνιστική
31/10/2015
Αρης – ΓΣ Λαμία
Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ
Παμβοχαϊκός – ΑΟ Κηφισιάς
Παναχαϊκή – Φοίνικας Σύρου
Ολυμπιακός – ΑΟ Ορεστιάδας
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. – ΓΣ Ηρακλής

3η Αγωνιστική/14η Αγωνιστική
7/11/2015
ΠΑΟΚ – Αρης
ΑΟ Κηφισιάς – Παναθηναϊκός
Φοίνικας Σύρου – Παμβοχαϊκός
ΑΟ Ορεστιάδας – Παναχαϊκή
ΓΣ Ηρακλής – Ολυμπιακός
ΓΣ Λαμία – ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ.

4η Αγωνιστική/15η Αγωνιστική
14/11/2015
Αρης – ΑΟ Κηφισιάς
ΓΣ Λαμία – ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός – Φοίνικας Σύρου
Παμβοχαϊκός – ΑΟ Ορεστιάδας
Παναχαϊκή – ΓΣ Ηρακλής
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. – Ολυμπιακός

5η Αγωνιστική/16η Αγωνιστική
21/11/2015
Φοίνικας Σύρου – Αρης
ΑΟ Κηφισιάς – ΓΣ Λαμία
ΑΟ Ορεστιάδας – Παναθηναϊκός
ΓΣ Ηρακλής – Παμβοχαϊκός
Ολυμπιακός – Παναχαϊκή
ΠΑΟΚ – ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ.

6η Αγωνιστική / 17η Αγωνιστική
25/11/2015
Αρης – ΑΟ Ορεστιάδας
ΓΣ Λαμία – Φοίνικας Σύρου
ΠΑΟΚ – ΑΟ Κηφισιάς
Παναθηναϊκός – ΓΣ Ηρακλής
Παμβοχαϊκός – Ολυμπιακός
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. – Παναχαϊκή

7η Αγωνιστική/ 18η Αγωνιστική
28/11/2015
ΓΣ Ηρακλής – Αρης
ΑΟ Ορεστιάδας – ΓΣ Λαμία
Φοίνικας Σύρου – ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός
Παναχαϊκή – Παμβοχαϊκός
ΑΟ Κηφισιάς – ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ.

8η Αγωνιστική/19η Αγωνιστική
5/12/2015
Αρης – Ολυμπιακός
ΓΣ Λαμία – ΓΣ Ηρακλής
ΠΑΟΚ – ΑΟ Ορεστιάδας
ΑΟ Κηφισιάς – Φοίνικας Σύρου
Παναθηναϊκός – Παναχαϊκή
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. – Παμβοχαϊκός

9η Αγωνιστική/20η Αγωνιστική
12/12/2015
Παναχαϊκή – Αρης
Ολυμπιακός – ΓΣ Λαμία
ΓΣ Ηρακλής – ΠΑΟΚ
ΑΟ Ορεστιάδας – ΑΟ Κηφισιάς
Παμβοχαϊκός – Παναθηναϊκός
Φοίνικας Σύρου – ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ.

10η Αγωνιστική/21η Αγωνιστική
19/12/2015
Αρης – Παμβοχαϊκός
ΓΣ Λαμία – Παναχαϊκή
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός
ΑΟ Κηφισιάς – ΓΣ Ηρακλής
Φοίνικας Σύρου – ΑΟ Ορεστιάδας
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. – Παναθηναϊκός

11η Αγωνιστική/22η Αγωνιστική
23/12/2015
Παναθηναϊκός – Αρης
Παμβοχαϊκός – ΓΣ Λαμία
Παναχαϊκή – ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός – ΑΟ Κηφισιάς
ΓΣ Ηρακλής – Φοίνικας Σύρου
ΑΟ Ορεστιάδας – ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ.

Επιμέλεια: Κοσμάς Πανταζής

Σχετικά άρθρα