21 χρυσά, 3 αργυρά, 3 χάλκινα και πολλά νέα πανελλήνια ρεκόρ για τα δελφινάκια του Α.Σ. ΑμεΑ «ΚΟΤΙΝΟΣ»

Δημοσιεύτηκε στις: at 3 Ιουλίου 2017
373 0
Πολύ μεγάλη εμφάνιση για τα δελφινάκια του Α.Σ. ΑμεΑ «ΚΟΤΙΝΟΣ», που σάρωσαν τα μετάλλια στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης ΟΠΑΠ 2017 για Άτομα με Αναπηρία που διεξήχθη το διήμερο 01 & 02 Ιουλίου στο κλειστό κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ.
Σε 30 συμμετοχές, οι αθλήτριες και οι αθλητές του Συλλόγου μας, πέτυχαν σχεδόν το απόλυτο, αφού κατέκτησαν συνολικά, 21 χρυσά3 αργυρά και 3 χάλκινα μετάλλια, καταρρίπτοντας ταυτόχρονα 8 πανελλήνια ρεκόρ!
Η Λαζαρίδου Μαρίνα κατέκτησε 7 χρυσά μετάλλια και πέτυχε 3 νέα πανελλήνια ρεκόρ, καταλαμβάνοντας:
1η θέση στα 50μ.ελευθερο S9 με νέο πανελλήνιο ρεκόρ
1η θέση στα 50μ πεταλούδα – S9 με πανελλήνιο ρεκόρ
1η θέση στα 100μ ελεύθερο S9 U13-14 με νέο Πανελλήνιο Ρεκόρ
1η θέση στα 50μ πρόσθιο SB8 U13-14
1η θέση στα 100μ ύπτιο S9 U13-14,
1η θέση στα 100μ πρόσθιο SB8 U13-14
1η θέση στα 50μ ύπτιο S9 U13-14
Η Κυριακίδου Μαρία κατέκτησε 5 χρυσά μετάλλια και πέτυχε 2 πανελλήνια ρεκόρ, καταλαμβάνοντας:
1η θέση στα 50μ. ελεύθερο στην S7 με νέο πανελλήνιο ρεκόρ
1η θέση στα 50μ πεταλούδα S7 1η με πανελλήνιο ρεκόρ
1η θέση στα 100μ ύπτιο S7 U13-14 και
1η θέση στα 50μ ύπτιο S7 U13-14
1η θέση στα 100μ ελεύθερο S7 U13-14
Η Συναπίδου Μαρίαστην πρώτη της εμφάνιση, κατέκτησε 2 χρυσά μετάλλια και πέτυχε 1 πανελλήνιο ρεκόρ, καταλαμβάνοντας:
1η θέση στα 50μ ύπτιο S6 U13-14 με Πανελλήνιο Ρεκόρ
1η θέση στα 50μ. ελεύθερο S6 u13-14
Ο Πανταζίδης Τηλέμαχος κατέκτησε 5 χρυσά μετάλλια και πέτυχε 2 πανελλήνια ρεκόρ, καταλαμβάνοντας:
1η θέση στα 50μ. ελεύθερο S9 με πανελλήνιο ρεκόρ
1η θέση στα 50μ. πεταλούδα S9 με πανελλήνιο ρεκόρ
1η θέση στα 100μ πρόσθιο SB9 U13-14
1η θέση στα 100μ ελεύθερο S9 U13-14
1η θέση στα 50μ πρόσθιο SΒ9 U13-14
Ο Μαλαδάκης Ραφαήλ κατέκτησε 1 χρυσό, 1 αργυρό και 2 χάλκινα μετάλλια, καταλαμβάνοντας:
1η θέση στα 100μ πεταλούδα S10
2η θέση στα 400μ ελεύθερο S10
3η θέση στα 50μ ελεύθερο S10
3η θέση στα 100μ ελεύθερο S10
Ο Ταλιαντζής Αθανάσιος κατέκτησε 1 χρυσό μετάλλιο, καταλαμβάνοντας:
1η θέση στα 50μ ύπτιο S8 U10-12
Ο Μανουηλίδης Βαγγέλης κατέκτησε 2 αργυρά μετάλλια, καταλαμβάνοντας:
2η θέση στα 50μ ελεύθερο S10
2η θέση στα 100μ ελεύθερο S10
Ο Παπαδόπουλος Νικόλαος κατέκτησε 1 χάλκινο μετάλλιο, καταλαμβάνοντας:
3η θέση στα 100μ πρόσθιο στην SB7
6η θέση στα 100μ ελεύθερο S7
7η θέση στα 50μ. ελεύθερο S7

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, στους προπονητές τους, την Δάφνη Δεληγιάννη, την Πασχαλίνα Κουπελίδου, τον Κώστα Χατζηπέτρου, τον Γιάννη Μιρμιγκίδη και τη Γιώτα Αθανασίου, που προετοίμασαν με τον καλύτερο τρόπο, τις αθλήτριες και τους αθλητές του Συλλόγου μας, καθώς και στους συνοδούς και γονείς που συνόδεψαν την αποστολή της ομάδας, ενισχύοντας με την παρουσία τους τις προσπάθειες των κολυμβητών μας.

Σχετικά άρθρα